ERA-3YEB332V
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERA-3YEB332V
Paquete:
0603
Descripción:
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0603
Resistance 3.3 kOhms
Series ERA-3Y
Power (Watts) 0.1W, 1/10W