ERA-8AED1270V
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERA-8AED1270V
Descripción:
RES 127 OHM 0.50% 1/8W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 127 Ohms
Series ERA-8A
Power (Watts) 0.25W, 1/4W