ERA-8APB7871V
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERA-8APB7871V
Descripción:
RES SMD 7.87K OHM 0.1% 1/4W 1206
En stock : 771
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.87 kOhms
Series ERA-8A
Power (Watts) 0.25W, 1/4W