ERC55232K00BHEK600
Vishay Dale
Producto No:
ERC55232K00BHEK600
Descripción:
RES 232K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -65°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 232 kOhms
Series ERC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W