ERD-S2TJ182V
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERD-S2TJ182V
Descripción:
RES 1.8K OHM 5% 1/4W AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Carbon Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient -150/ -350ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.8 kOhms
Series ERDS2
Power (Watts) 0.25W, 1/4W