ERJ-1GNF6801C
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERJ-1GNF6801C
Descripción:
RES SMD 6.8K OHM 1% 1/20W 0201
En stock : 220161
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 6.8 kOhms
Series ERJ-1GN
Power (Watts) 0.05W, 1/20W