ERJ-2RKF2001X
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERJ-2RKF2001X
Descripción:
RES SMD 2K OHM 1% 1/10W 0402
En stock : 5575999
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 2 kOhms
Series ERJ-2RK
Power (Watts) 0.1W, 1/10W