ERJ-P06D7322V
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERJ-P06D7322V
Paquete:
0805
Descripción:
RES SMD 73.2 KOHM 0.5% 1/2W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 73.2 kOhms
Series ERJ-P06
Power (Watts) 0.5W, 1/2W