ERJ-P08D3902V
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERJ-P08D3902V
Paquete:
1206
Descripción:
RES SMD 39 KOHM 0.5% 2/3W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 39 kOhms
Series ERJ-P08
Power (Watts) 0.667W, 2/3W