ERJ-P14F3832U
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERJ-P14F3832U
Descripción:
RES SMD 38.3 KOHM 1% 1/2W 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 38.3 kOhms
Series ERJ-P14
Power (Watts) 0.5W, 1/2W