ERJ-PB6D7150V
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERJ-PB6D7150V
Paquete:
0805
Descripción:
RES SMD 715 OHM 0.5% 1/4W 0805
En stock : 1816
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 715 Ohms
Series ERJ-PB6
Power (Watts) 0.25W, 1/4W