ERJ-PM8F4874V
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERJ-PM8F4874V
Paquete:
1206
Descripción:
RES 4.87M OHM 1% 0.66W 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 4.87 MOhms
Series ERJ-PM8
Power (Watts) 0.667W, 2/3W