ERJ-U03J622V
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERJ-U03J622V
Paquete:
0603
Descripción:
RES 6.2K OHM 5% 1/10W 0603 SMD
En stock : 3720
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 6.2 kOhms
Series ERJ-U03
Power (Watts) 0.1W, 1/10W