ERJ-U08F1180V
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERJ-U08F1180V
Descripción:
RES 118 OHM 1% 1/8W 1206 SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 118 Ohms
Series ERJ-U08
Power (Watts) 0.25W, 1/4W