ERJ-U1DF5902U
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERJ-U1DF5902U
Descripción:
RES 59K OHM 1% 3/4W 2010 SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 59 kOhms
Series ERJ-U1D
Power (Watts) 0.75W, 3/4W