ERJ-U3RD1600V
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERJ-U3RD1600V
Paquete:
0603
Descripción:
RES 160 OHM 0.5% 1/10W 0603 SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 160 Ohms
Series ERJ-U3R
Power (Watts) 0.1W, 1/10W