ERJ-U6RD7681V
Panasonic Electronic Components
Producto No:
ERJ-U6RD7681V
Descripción:
RES 7.68K OHM 0.5% 1/8W 0805 SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 7.68 kOhms
Series ERJ-U6R
Power (Watts) 0.125W, 1/8W