ES0800/09DSFB
On Shore Technology Inc.
Producto No:
ES0800/09DSFB
Descripción:
CONN TERM STRIP 9CIRC 0.315"
Guía del usuario
Operating Temperature -33°C ~ 105°C
Number of Rows 2
Barrier Type Enclosed
Top Termination Screws
Voltage Rating 300V
Color -
Current Rating (Amps) 15A
Terminal Screw Material -
Mounting Type Chassis, Panel
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Wire Gauge 14-22 AWG
Bottom Termination Closed
Series ES0800
Terminal Screw Finish -
Mfr On Shore Technology Inc.
Pitch 0.315" (8.00mm)