ESMG451ELL220MN20S
Chemi-Con
Producto No:
ESMG451ELL220MN20S
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.866" (22.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 180 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series SMG
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 257.4 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 22 µF