ESMH451VRT681MB50U
Chemi-Con
Producto No:
ESMH451VRT681MB50U
Fabricante:
Chemi-Con
Descripción:
CAP ALUM 680UF 20% 450V RAD TH
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.866" (22.00mm)
Voltage - Rated 450 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 3.21 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 366mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series SMH
Package / Case Radial, Can - 5 Lead
Ripple Current @ High Frequency 4.5903 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 680 µF