Hogar / LED Drivers / ESP050E-1050-42
minImg
ESP050E-1050-42
ERP Power, LLC
Producto No:
ESP050E-1050-42
Fabricante:
ERP Power, LLC
Descripción:
LED DRIVER CC AC/DC 28-42V 1.05A
Guía del usuario
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -30°C ~ 90°C
Voltage - Input (Max) 240VAC
Termination Style Wire Leads
Approval Agency cUL, UL, cRUcs, FC, CE, CB
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.43" L x 2.36" W x 1.07" H (87.0mm x 59.9mm x 27.2mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.489 lb (222 g)
Current - Output (Max) 1.05A
Ratings IP64, NEMA 410
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 220VAC
Series ESP (50W)
Power (Watts) 44 W
Type Constant Current
Efficiency 87%
Voltage - Output 28 ~ 42V