EV315-L-3EB20A
Sinofuse
Producto No:
EV315-L-3EB20A
Fabricante:
Sinofuse
Descripción:
Performance conforms to JASO D62
Guía del usuario
Operating Temperature -
Melting I²t 83
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 20A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 0.394" Dia x 1.496" L (10.00mm x 38.00mm)
Product Status Active
Series EV315
Voltage Rating - DC 500 VDC