EVB-EZ6301QI
Intel
Producto No:
EVB-EZ6301QI
Fabricante:
Intel
Descripción:
EVAL BOARD FOR EZ6301QI
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Main Purpose DC/DC, Step Down with LDO
Current - Output 1.5A, 300mA, 300mA
Product Status Obsolete
Series Enpirion®
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 2.5MHz
Supplied Contents Board(s)
Voltage - Output 0.6V ~ 3.3V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 3, Non-Isolated
Mfr Intel
Utilized IC / Part EZ6301QI
Package Bulk
Voltage - Input 2.7V ~ 6.6V