EVM-1USX30B15
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EVM-1USX30B15
Descripción:
TRIMMER 100K OHM 0.2W J LEAD TOP
Guía del usuario
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.177" x 0.150" Face (4.50mm x 3.80mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Obsolete
Resistance 100 kOhms
Series EVM
Power (Watts) 0.2W, 1/5W