EVP-AF7B65
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EVP-AF7B65
Descripción:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V
En stock : 5398
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Active
Actuator Orientation Top Actuated
Operating Force 245gf
Mfr Panasonic Electronic Components
Illumination Non-Illuminated
Features -
Contact Rating @ Voltage 0.02A @ 15VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel 0.15mm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Height off PCB, Vertical 0.65mm
Termination Style J Lead
Actuator Type Standard
Circuit SPST-NO
Outline 3.00mm x 2.60mm