EWR478M2GU1A
SAMXON
Producto No:
EWR478M2GU1A
Fabricante:
SAMXON
Descripción:
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 4.528" (115.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 400 V
Size / Dimension 3.000" Dia (76.20mm)
Ripple Current @ Low Frequency 10.7 A @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 24mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Ratings -
Series -
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 12.84 A @ 10 kHz
Mfr SAMXON
Capacitance 4700 µF