EWT100JB5K00
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
EWT100JB5K00
Descripción:
RES CHAS MNT 5K OHM 5% 100W
En stock : 8
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.752" Dia x 6.496" L (19.10mm x 165.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Mounting Feature Brackets (not included)
Resistance 5 kOhms
Series EWT
Power (Watts) 100W