EWT50JB50K0
Stackpole Electronics Inc
Producto No:
EWT50JB50K0
Descripción:
RES CHAS MNT 50K OHM 5% 50W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.563" Dia x 4.016" L (14.30mm x 102.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Mounting Feature Brackets (not included)
Resistance 50 kOhms
Series EWT
Power (Watts) 50W