EXB136-225BN
TE Connectivity Laird
Producto No:
EXB136-225BN
Descripción:
RF ANT 140MHZ WHIP TILT BN CONN
Guía del usuario
Frequency Range 136MHz ~ 144MHz
Applications General Purpose
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination BN
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 7.300" (185.42mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR -
Series Tuf Duck®
Antenna Type Whip, Tilt
Frequency (Center/Band) 140MHz
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain -
Frequency Group VHF (f < 300MHz)