EXH150SFK
TE Connectivity Laird
Producto No:
EXH150SFK
Descripción:
RF ANT 150MHZ WHIP STR SFK CONN
Guía del usuario
Frequency Range 145MHz ~ 155MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination SFK
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 10.500" (266.70mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 2
Series EXH
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 150MHz
Power - Max 50 W
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain -
Frequency Group VHF (f < 300MHz)