EXH170SMI
TE Connectivity Laird
Producto No:
EXH170SMI
Descripción:
RF ANT 167MHZ WHIP STR SMI CONN
Guía del usuario
Frequency Range 165MHz ~ 170MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination SMI
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 10.500" (266.70mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 2
Series EXH
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 167MHz
Power - Max 50 W
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain -
Frequency Group VHF (f < 300MHz)