EXS150TNX
TE Connectivity Laird
Producto No:
EXS150TNX
Descripción:
RF ANT 156MHZ WHIP STR TNX CONN
Guía del usuario
Frequency Range 150MHz ~ 162MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination TNX
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 4.390" (111.51mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 1.5
Series EXS
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 156MHz
Power - Max 50 W
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain -
Frequency Group VHF (f < 300MHz)