EXS155BN
TE Connectivity Laird
Producto No:
EXS155BN
Descripción:
RF ANT 159MHZ WHIP STR BNC MALE
Guía del usuario
Frequency Range 155MHz ~ 164MHz
Applications -
Number of Bands 1
Ingress Protection -
Termination BNC Male
Mounting Type Connector Mount
Height (Max) 4.200" (106.68mm)
Product Status Obsolete
RF Family/Standard -
VSWR 1.5
Series EXS
Antenna Type Whip, Straight
Frequency (Center/Band) 159MHz
Power - Max 50 W
Mfr TE Connectivity Laird
Features -
Return Loss -
Package Bulk
Gain -
Frequency Group VHF (f < 300MHz)