EY1V101MP508B5E
Chinsan (Elite)
Producto No:
EY1V101MP508B5E
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 35V RADIAL TH
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 204 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 510 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 100 µF
Package Cut Tape (CT)
Impedance 170 mOhms