EY2A680MCH0815S
Chinsan (Elite)
Producto No:
EY2A680MCH0815S
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM 68UF 20% 100V RADIAL TH
En stock : 407
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 105 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 7000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series EY
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 350 mA @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 68 µF
Package Bulk
Impedance 430 mOhms