EZE240D18S
Sensata-Crydom
Producto No:
EZE240D18S
Fabricante:
Sensata-Crydom
Descripción:
SSR RELAY SPST-NO 18A 24-280V
Guía del usuario
Load Current 18 A
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Output Type AC, Zero Cross
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 24 V ~ 280 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series EZ
Package / Case Module
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 15 ~ 32VDC