EZP-E1D256MTA
Panasonic Electronic Components
Producto No:
EZP-E1D256MTA
Descripción:
CAP FILM 25UF 10% 1.3KVDC RADIAL
En stock : 64
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 2.224" (56.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 8.5 mOhms
Ratings -
Series EZPE
Voltage Rating - DC 1300V (1.3kV)
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 25 µF