Hogar / Fuses / F1206A0R37FWTR
minImg
F1206A0R37FWTR
KYOCERA AVX
Producto No:
F1206A0R37FWTR
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
FUSE BOARD MNT 375MA 32VDC 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 6E-05
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.4 Ohms
Color -
Approval Agency cUL, UL
Current Rating (Amps) 375 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W x 0.047" H (3.10mm x 1.60mm x 1.20mm)
Product Status Active
Series Accu-Guard®
Voltage Rating - DC 32 V