F23P050S05R
Tamura
Producto No:
F23P050S05R
Fabricante:
Tamura
Descripción:
FLUX-GATE CS VREFOUT (50A; +5V
Guía del usuario
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Response Time 500ns
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 55mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Current - Sensing 50A
Series F23P
Accuracy ±1.2%
Sensitivity 12.5mV/A
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Flux Gate, Closed Loop
Linearity ±0.1%
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 100kHz