Hogar / Ceramic Capacitors / F331K29Y5RP6XT7RX1
minImg
F331K29Y5RP6XT7RX1
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Producto No:
F331K29Y5RP6XT7RX1
Descripción:
CAP CER 330PF 2KV Y5R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -30°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.295" Dia (7.50mm)
Temperature Coefficient Y5R
Product Status Active
Ratings -
Series F
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 330 pF