F751C227KRC
KYOCERA AVX
Producto No:
F751C227KRC
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP TANT 220UF 10% 16V 2824
En stock : 77
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 200mOhm
Series F75, Frameless™
Type Conformal Coated
Package / Case 2824 (7260 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 µF