F950G336MPAAQ2
KYOCERA AVX
Producto No:
F950G336MPAAQ2
Descripción:
CAP TANT 33UF 20% 4V 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.087" L x 0.049" W (2.20mm x 1.25mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.1Ohm
Series F95, Frameless™
Type Conformal Coated
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 33 µF