F970J106MBA
KYOCERA AVX
Producto No:
F970J106MBA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1411
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) 0.091" (2.30mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.1Ohm
Ratings AEC-Q200
Series F97
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF