F970J475MAA
KYOCERA AVX
Producto No:
F970J475MAA
Descripción:
CAP TANT 4.7UF 20% 6.3V 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 4Ohm
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF