F971E684MAAHT3
KYOCERA AVX
Producto No:
F971E684MAAHT3
Descripción:
CAP TANT 0.68UF 20% 25V 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 135°C
Manufacturer Size Code A
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 135°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 7.6Ohm
Ratings AEC-Q200
Series F97-HT3
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.68 µF