F981A225MUA
KYOCERA AVX
Producto No:
F981A225MUA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP TANT 2.2UF 20% 10V 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code U
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 15Ohm
Series F98
Type Molded
Package / Case 0402 (1106 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF