FA14C0G2A153JRU06
TDK Corporation
Producto No:
FA14C0G2A153JRU06
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 0.015UF 100V C0G/NP0 RAD
En stock : 1782
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series FA
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.015 µF