FA16C0G2A104JRU06
TDK Corporation
Producto No:
FA16C0G2A104JRU06
Descripción:
CAP CER 0.1UF 100V C0G/NP0 RAD
En stock : 34
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.1 µF