FA18NP02A272JNU06
TDK Corporation
Producto No:
FA18NP02A272JNU06
Descripción:
CAP CER 2700PF 100V NP0 RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Mfr TDK Corporation
Capacitance 2700 pF