FA18X8R2A332KNU06
TDK Corporation
Producto No:
FA18X8R2A332KNU06
Fabricante:
TDK Corporation
Descripción:
CAP CER 3300PF 100V X8R RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X8R
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series FA
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 3300 pF